• o nás
 • kontakt
 • ordinace
 • homeopatie
 •   akupunktura/EAV
 • ABI
 •  


  MUDr. Jaromír Čech

  lékař pro dospělé, internista

  SALUS AEGROTI - SUPREMA LEX


  AKUPUNKTURA a EAV

  Akupunktura je lékařská léčebná metoda stará tisíce let.

  Při vpichu jehly do tkáně akupunkturního bodu se objevují biopotenciály v desítkách milivoltů, vznikající procesem mezi kovem jehly a elektrolytem tkáně. Dochází k uvolnění biologicky aktivních látek. Akupunktura má normalizační vliv na vegetativní nervový systém, zvyšuje reaktibilitu organizmu a jeho imunologické děje, dochází k ovlivnění žláz s vnitřní sekrecí.

  Využíváme aplikací jehel do bodů energetických drah dle staré čínské medicíny, nebo dnes daleko častěji do bodů ušního boltce - zde byl mým učitelem přední světový aurikuloakupunkturista MUDr.Debef.

  Zabýváme se léčbou různých bolestivých stavů, alergických onemocnění - jako jsou pylové rýmy, astma, - dále léčení migrén, trávicích potíží, neplodnosti, nespavosti, psychických poruch, některých typů obrny, ale také odvykání kouření nebo léčení obezity.

  Na Rozdíl od akupunktury, která je především léčebnou metodou, používáme i metodu Elektroakupunktury dle dr.Volla, která slouží spíše k diagnostickým cílům.

  Při této metodě EAV měříme elektrické potenciály na akupunkturních bodech prstů rukou, případně nohou.

  Dle naměřených hodnot můžeme usoudit, zda je daný orgán poškozen, jak vážně, a pomocí diagnostických ampulí, tzv. Nosod, můžeme často dokonce určit příčinu onemocnění. Nejčastěji jde o různé infekce nebo poškození způsobené těžkými kovy, ředidly,léky, potravinami nebo stomatologickými materiály. Léčbu pak provádíme nejčastěji pomocí homeopatik.

  Zabýváme se zejména diagnostikou a léčbou chronických onemocnění, jako jsou únavové syndromy, bolestivé stavy, migrény, ekzémy, poruchy imunity, poruchy trávení.

  Měření je velmi citlivé, proto je nutno dodržovat určitá pravidla.

  Dva týdny před měřením by vyšetřovaná osoba neměla užívat žádné léky proti bolesti, antibiotiky, sedativa, uklidňující prostředky, léky na spaní . 12 hodin před vyšetřením je nutno vynechat kávu, alkohol, těžká jídla, žvýkačky, bonbóny, kosmetické přípravky. Vyšetření trvá asi 1 hodinu.